Posted on by Roger Rehe

Kas mõtlete tolmuimeja hankimisele? Maailmas, mis on täis valikuid, on palju kõike, mille vahel valida, sealhulgas puhastusseadmed, nagu tolmuimejad. Meie uuringute põhjal on Jimmy JV51 tolmuimeja suurepärane tolmuimeja. See on nii mõistliku hinnaga kui ka Forsateki ostjatele väga populaarne.

Mis on juhtmevaba tolmuimeja?

Pole tähtis, kes neid valmistab: Dirt Devil, Hoover, Dyson, Black & Decker, Eufy – nimekiri on lõputu – Juhtmevaba tolmuimeja idee on kõikjal sama. Juhtmevaba tolmuimeja on püsttolmuimeja tüüp, kuid kergem ja vähem võimsam versioon. Erinevalt traditsioonilistest tolmuimejatest ei ole Juhtmevaba tolmuimejal kotti prahi püüdmiseks. Selle asemel kasutab see anumat mis tuleb kasutuskordade vahel tühjendada.

Need on kavandatud olema kompaktsed ja kaasaskantavad; juhtmeta tolmuimejat saab hõlpsasti kaasas kanda ja seda on suhteliselt lihtne kasutada. Mõned muutuvad isegi käeshoitavaks tolmuimejaks, eemaldades kerge pulga käepideme või elektrilise puhastuspea, muutes need ideaalseks enamaks kui põranda ja vaipade puhastamiseks.

Tegelikult sobivad tolmuimejad kompaktse suuruse tõttu kõige paremini raskesti ligipääsetavates kohtades, näiteks mööbli all või ümber. Mugavuse ja kasutusmugavuse huvides on valida kahe peamise tüüpi tolmuimejate vahel: juhtmega ja juhtmeta.

Mille jaoks on juhtmevaba tolmuimeja parim?

Traditsiooniliselt arvati, et juhtmevaba tolmuimejad sobivad hästi ainult puupõrandate ja väga madala karvaga vaipade jaoks. Tänapäeval on aga saadaval lai valik tolmuimejaid ja mõned neist on piisavalt võimsad, et neid saaks kasutada põhitolmuimejana. Kui teil on väike maja, kus on minimaalselt vaipkatteid, võib kogu kodu puhastamiseks piisata juhtmevabast tolmuimejast.

Seda tüüpi tolmuimeja sobib eriti hästi kohtade puhastamiseks ja sellistesse kohtadesse jõudmiseks, kuhu suurem ja mahukam tolmuimeja ei ulatu. Kergekaalulisus muudab selle kaasaskantavamaks ja hõlpsamini kasutatavaks kiirete ja koheste tööde tegemiseks, näiteks enne õhtusööki köögis mahaloksunud jahu korjamiseks. See sobib suurepäraselt kergeks puhastamiseks ja hoolduseks.

Juhtmeta valik võimaldab suuremat kaasaskantavust. Võite selle isegi liikvele kaasa võtta, sest saate valida laetava tolmuimeja või vahetatavate akudega tolmuimeja vahel.

Tänu oma disainile ja funktsioonile on enamik tolmuimejaid ideaalsed paljaste kõvade põrandate, heledate vaipkattega alade ja vaipadega majadesse. Rulliga tolmuimejaid saab kasutada ka tugevama vaibaga kaetud kohtadel, kuid mida sügavamal on mustus, seda ideaalsemaks muutub juhtmevaba tolmuimeja kasutamine.

Mida otsida hea tolmuimeja juurest?

Nagu kõik muud turul pakutavad, on ka tolmuimejad erinevate hindade ja funktsioonidega. Mida võimsamad on funktsioonid, seda kallim ta on. Endale parima valimiseks peate teadma, milleks seda vajate ja milliseid funktsioone teil vaja on.

Alustuseks peate valima juhtmega või juhtmeta tolmuimeja vahel.

Juhtmeta – see kasutab vahetatavaid akusid või ühendub laadijaga, mida hoiate pistikupesa lähedal. Need võimaldavad ülimat kaasaskantavust, kuna on lahti ühendatud, andes teile vabaduse praktiliselt kõikjal koristada. Kuid see jätab teie aku kasutuskorra piiratud võimsusega, nii et kui koristate suurt maja, ei kesta see teie peamise puhastusvahendina kuigi kaua – 15–40 minutit.

Juhtmega – see vajab pistikupesa, mis annab teile lõputu toiteallika, et puhastada nii palju kui soovite. Juhe tähendab aga seda, et olete ühendatud saadaoleva pistikupesa raadiusega. Suurema ulatuse saavutamiseks peate ostma pikema juhtmega tolmuimeja ja juhtme pikkus sõltub hinnast. Kuid pidage meeles, et enamik tarbijaid leiab, et juhtmega varrastolmuimejad on vastupidavamad kui juhtmeta tolmuimejad.

Akutolmuimeja Jimmy JV51, 21.6 V

Siin on peamised funktsioonid, mis varieeruvad mis tahes tolmuimeja puhul:

Imemisvõimsus: Tolmuimejad on puhastusseadmed, nii et kõige olulisem asi, mida selle ostmisel teha, on veenduda, et sellel on võimsus töö tegemiseks. Teie tolmuimejal peaks olema piisavalt imemisvõimsust, et mugavalt koguda mitmesuguseid sodisid, sealhulgas lemmikloomade karvu ja mustusetükke.

Suurus/kaal: kõik tolmuimejad on valmistatud nii, et need oleksid kerged ja palju kaasaskantavamad kui nende traditsioonilised kolleegid. Kuid mõned on väiksemad ja kompaktsemad kui teised. Nende hõlpsasti käsitletav suurus ja kaal muudavad need ideaalseks inimestele, kes võitlevad raskemate masinatega, nagu eakad või puuetega inimesed.

Sisse- ja väljalülitusvõimalustega harjarull: Esiteks on vaipade ja vaipade korralikuks puhastamiseks vajalik harjarull. Pulga- või käsitolmuimejaga aga tagab harjarulli puudumine selle, et kõvade põrandate ja muude siledate pindade puhastamisel praht ringi ei lendaks. Hea tolmuimejaga on kaasas võimalus kasutada vajadusel harjarulli.

Võimalus puhastada servi ja nurki: raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamise mugavuseks loodud korralik tolmuimeja peaks võimaldama teil tolmuimejaga puhastada pragusid ja esemete ümbrust – kas siis lisaseadme või tolmuimeja kompaktse/muundatava disaini abil.

Käsitolmuimeja muudetavus: mõne tolmuimeja puhul saab kerge pulga või mootoriga puhastuspea eemaldada, et muuta ta käeshoitavaks tolmuimejaks. Käsitolmuimejad sobivad ideaalselt mittepõrandapindade, näiteks polstri puhastamiseks.

Otsiku suurus: erinevatel tolmuimejatelon erineva suurusega otsikud. Laiem otsik võimaldab teil katta suurema pindala, muutes puhastamise kiiremaks. Kitsam otsik tagab täpse puhastamise jaoks suurema manööverdusvõime kitsastes kohtades.

Lihtne hooldada: tolmukottideta tolmuimejatena kasutavad tolmuimejad kanistrit, mis tuleb tühjendada. Mõnda tolmuimejat on lihtsam tühjendada, samas kui teised on palju segasemad. Kui teil on allergia, ei pruugi see olla ideaalne.

Hoiustamine: Lihtne hoiustada, mõned tolmuimejad on põrandapinna säästmiseks varustatud seinakinnitusega. Mõnel on dokkimisjaam, mis hoiab teie tolmuimeja laetuna, seistes põrandal või riputades seinal. Leidub ka selliseid, millel on kokkuklapitavad või kokkupandavad käepidemed kompaktseks hoiustamiseks riiulites ja kappides.

Viimased Mõtted
Kui otsustate osta hea tolmuimeja, peate võtma arvesse kõiki neid funktsioone, et veenduda, et ostate oma vajadustele sobiva. Kuid kindlasti küsige endalt, millist tüüpi puhastust vajate, kuna see küsimus määrab lõpuks, millist tüüpi tolmuimejat vajate.

Varstolmuimeja sobib kõige paremini peamiseks puhastusvahendiks väikestele majadele, kus on kõvad põrandad ja karvaga vaip. Kuid see on kasulik seade igas puhastusarsenalis, eriti kiireks puhastamiseks, kitsastesse kohtadesse jõudmiseks ja muude, mittepõrandapindade puhastamiseks. See on kerge ning seda on lihtne kaasas kanda ja kasutada, lisaks on mõned isegi piisavalt kaasaskantavad, et kõikjale kaasa võtta.