Posted on by Roger Rehe

Kui kaalud robottolmuimeja ostu, oleks mõistlik eelnevalt selle plussid ja miinused kaalukausile asetada ja otsustada, kas ost õigustab ennast või oleks Sinu koju hoopis sobilikum traditsiooniline tolmuimeja ja/või varstolmuimeja

 

ROBOTTOLMUIMEJA PLUSSID

 

Ajasääst

Mõistagi - mugavus ja ajasääst. Kuni tolmuimeja tööd teeb, saad Sina tegeleda muude asjadega. Tegelikult ei pea Sa isegi kodus olema -  robottolmuimeja on võimalik programmeerida koristama ka ajaks,  kui kodu on tühi ja keegi segamas pole.

 

Ligipääs keerulistesse kohtadesse

Kuna robottolmuimejad on pisikesed ja madalad, pääsevad need hõlpsasti ligi ka keerukatesse kohtadesse - kappide ja mööbli alla, kuhu tavalise masinaga nii lihtsalt ei pääse. Samuti on nende imemisvõimsus sätitud nii, et puhtaks saavad ka nurgad ja nurgatagused. 

 

Kiire ja efektiivne tulemus

Nutikamad robotid kaardistavad korteri või maja lae järgi endale sobiva koristusmarsruudi ning jälgivad seda ka tulevikus. Targa masina sensorid aitavad tal olla süsteemne, teades täpselt, kust on juba  koristanud ning kust veel vaja läbi veereda. 

 

Ülimugav suurte pindade puhastamiseks.

Kui tegemist on suurte koristamist vajavate pindadega, kus robot saab segamatult liikuda, saab see koristamisega iseseisvalt toime täiesti iseseisvalt ja paigutub peale koristustööde lõpetamist ise laadijasse. 

 

ROBOTTOLMUIMEJA MIINUSED

 

Hind 

Hinnad on võrreldes tavalise tolmuimejaga mõnevõrra kallimad ja algavad mõnesajast eurost. Kallimad robottolmuimeja mudelid maksavad ca 800-900€. Soodsaim mudel, mis meie kaupluses hetkel saadaval, on Mamibot Petvac 300, mille hinnaks 229€.

Kohmakas rohke mööbliga pisikese korteris

Kui kodus leidub põrandal lebavaid juhtmeid, mööblit või esemeid, mille vastu robot võib põrkuda või millesse takerduda, ei ole robottolmuimeja parim valik. 

 

Tolmuurni tühjendamine tihedam, kui tavalisel masinal.

Kuna roboottolmuimeja on pisike ja kompaktne, ei ole tal ka traditsioonilist tolmukotti vaid konteiner, mis on pisem ja vajab tihedamat tühjendamist, kui traditsioonilise masina tolmukott. Kuigi turul hakkab järjest enam pakkuda olema automaatse tühejendusjaamaga robottolumuimejaid, mis tühjendavad ennast ise.

 

Imemisvõimsus

Kuna tegemist on pisikese masinaga, jääb roboti võimsus enamasti pisut veel alla võimsaimate traditsiooniliste imejate näitudele. 

Seega, otsusta, mis on Sinu jaoks oluline - kas mugavus ja ajavõit või pisut suurem investeering ning mõistagi, kas Sinu kodu on robotile kohane koristustander.

 

Vaata kogu meie robottolmuimejate valikut siit.

Kogu varstolmuimejate valiku leiad siit.