Posted on by Roger Rehe

1. Vaipade puhastamine kõrvaldab kinni jäänud saasteained.

Keskkonnakaitseagentuuri andmetel võib määrdunud vaip säilitada mitmeid siseõhu saasteainete allikaid, sealhulgas lemmikloomade kõõm, prussakate allergeenid, plii, osakeste saaste ning igapäevane mustus ja tolm. Mürgised õhugaasid võivad nendele osakestele kleepuda ja jääda ka vaiba sisse. Need mürgised gaasid võivad vabaneda igapäevaste tegevuste, nagu tolmuimeja ja vaiba peal kõndimise käigus, mis võivad teie kodu õhu saastada. Aurupuhastid tapavad need bakterid ja suudavad eemaldada sügavale kinni jäänud saasteained.

2. Vaipade puhastamine aitab tolmulestadest vabaneda.

Paljudes kodudes esineb tolmulestade nakatumist, kuid enamik majaomanikke ei ole nakatumisest teadlikud, kuna olendid on mikroskoopilised. Tolmulestad ise ei ole allergeenid, kuid jätavad sageli maha väljaheited ja kehatükid, mis on. Nende osakeste mikroskoopilise suuruse tõttu saab neid kergesti sisse hingata, kui piirkond on häiritud, mis võib allergiat süvendada. Paljud professionaalsed vaibapuhastusettevõtted kasutavad vaipade hooldustöödel aurupuhastusena tuntud tehnikat, mis seab teie vaiba kõrgele temperatuurile, kus tolmulestad ei suuda ellu jääda.

3. Vaipade puhastamine võib aidata vältida hallituse teket.

Eriti kõrge õhuniiskusega piirkondades on määrdunud vaipadel niiskuse käes kokkupuutel suur oht hallitusseente tekkeks. Vihmase ilmaga satub niiskus sageli koju ja võib vajuda sügavale vaibakiududesse, kui seda ei kuivatata ega imeta kohe tolmuimejaga. Vaiba korrapärane puhastamine võib takistada  hallituse kasvu. Niiskuse kõrvaldamisega saate vältida hallituse teket, mis võib teie tervisele kahjulik olla, kui seda liiga kaua ignoreerida.

4. Tõstab siseõhu kvaliteeti.

Vaiba puhastamine parandab teie kodu õhukvaliteeti ja muudab teie kodu tervislikumaks. Parimad tolmuimejad puhastavad vaid 1/4 vaiba ülemisest kiust! Seevastu suudab aurupuhasti tänu survele tungida vaiba viimase kihini.Tolm ei lange ainult pealmisele kihile. See on nii õhuke, et liigub üsna kiiresti alla (tänu meie sõbra gravitatsioonile).

5. Laste terviseohutus.

Kuigi igasugune hõljuv sete on inimestele kahjulik, võivad lapsed olla kõige hullemad ohvrid. Tavaliselt veedavad lapsed suurema osa ajast põrandatel. Halb on see, et nende immuunsüsteem pole veel nii tugevaks arenenud kui meie oma. Olgu selleks siis lastehoid, kodu või kool, laste tervise osas peate oma vaipu regulaarselt puhastama, et hoida oma lapsi vaibakiududes sisalduvate saasteainete eest kaitstuna.